RAŇAJKOMÁNIA :-) č. 1

Ani netuším prečo mi tak dlho trvalo vyriešiť problém s fotoaparátom :-) Konečne je ale môj miláčik opäť funkčný a môžem vám priniesť kvalitnejšie a myslím, že aj pútavejšie fotografie zo svojho života. Tým by som doterajšie články "Z instagramu", chcela premeniť na trošku konkrétnejšie a jednosmernejšie zamerané príspevky :-)

Aj dnes dodržím tradíciu a začnem najskôr jedlom :-) Posledné dni boli pre mňa pracovne skutočne náročné, preto sa priznávam, že všetky ostatné jedlá, okrem raňajok, som mierne odflákla, a preto som im nevenovala ani fotografickú pozornosť. Raňajky jednoducho milujem, za prvé preto, že sú sladké a za druhé preto, že sa vždy rada hrám s chuťami a ich pestrosťou.


 Celý týždeň tvorili základ mojich raňajok ovsené vločky s chia semienkami a s čokoládovým ryžovým mliekom. Mimochodom, veľmi výborným. Nechýbali orechy, o ktorých som vám priniesla článok nedávno, tiež čučoriedky, černice a kúsok proteínovej tyčinky. Do tejto kaše som ešte pridala aj figy v mede, ktoré mi priniesla mamina z dovolenky v Chorvátsku. 


 Ostatné raňajky boli už len s drobnými obmenami... Napríklad kešu oriechy vystriedali vlašské a pribudlo goji, ktoré si na noc namáčam. Do rána krásne zmäkne a nelepí sa na zuby, tak ako tie suché. Goji sú inak skvelým spestrením stravy a určite dostane na blogu viac priestoru.Inak vedeli ste, že kakaové bôby sú nie len súčasťou čokoládových tabuliek, ale aj tiež skvelou potravinou ako takou? Obsahujú množstvo antioxidantov, látky zmierňujúce depresiu a navodzujúce pocit spokojnosti, takisto mnoho minerálov, hlavne horčík a železo. Ja som si ich vzala z nášho obchodu už dávno, ale akosi ma po prvej skúsenosti nezaujali, no rozhodla som sa ich zapojiť do svojho raňajkového rituálu :-)Kakaové bôby kúpite väčšinou už očistené, môžete ich jesť priamo alebo ich pridať do dezertov či rozmixovať v smoothie.


V obchode nám pribudli nové raw proteínové tyčinky od výrobcu obľúbených raw tyčiniek Bombus. Tie navyše obsahujú 22% ryžového proteínu. Nájdete ich v troch príchutiach: arašidové maslo, banán a kakaové bôby.


Tyčinky som využila na ďalšie spestrenie svojich raňajok. Ako prvá dostala šancu banánová, ktorá je naozaj vynikajúca. A dnes ráno som ochutnala príchuť arašidové maslo, ktorá sa priznám mi samostatne až tak nechutila, ale v kaši bola výborná :-)  Tento rok som ešte poriadne nemala tú česť jesť ríbezle, tak som to napravila a spomedzi orechov som si tentokrát a vlastne prvýkrát, vybrala pekanové orechy, ktoré boli úplne perfektné.Dúfam, že dnešný príspevok bol už vizuálne o čosi zaujímavejší :-)

Ďakujem krásne za návštevu, prajem príjemný oddychový a pre niekoho možno i pohodový posledný prázdninový víkend. 

Čoskoro som tu opäť :-)

MichaelaŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za Váš milý komentár! / Thank you for all your kind comments!

01 09 10