09 decembra, 2014

PRE-CHRISTMAS TIME

Zdravím Vás priatelia!

Konečne sa mi podarilo vniesť trošku vianočnej nálady i do nášho domova. Každý deň strávený v práci mi dáva zabrať, a kým sa dostanem cez varenie a každodenné bežné upratovanie, je zrazu večer... Počas víkendu sa mi podarilo konečne si zaobstarať vianočný stromček. Tento rok som  sa rozhodla pre zelený, ktorý som dotvorila snehom v spreji. Ozdôbky mám ešte z minulého roka a zopár som ich ulovila pred pár týždňami na burze.

Opäť vám prinášam mix fotiek z uplynulých týždňov, vrátane aktuálnych vianočných :-)

Hello my friends!

I finally brought a christmas mood to our home. I bought the most important thing for it - Christmas tree, I really had a worried, that we will be without the tree. This year I made a decision for the green color and bought snow in spray for the snowy effect. Christmas ornaments are from the last year  and I found some "new" at the flea market a few weeks ago.

I have a mix of photos for you, including current christmas ones :-)

Ozdôbky z burzy

Christmas ornaments from the flea market

Vianočná guľa od Rachel Ashwell bola darčekom k jednej staršej objednávke, je to poklad.

The Christmas bauble from RASCC was a gift to one older order. It´s a treasure.


K predvianočnému času patrí i skvelý voňavý perník s čokoládou. Keďže pracujem v obchode s bio potravinami a zdravou výživou, snažím sa i tvoriť zdravšie verzie mnohých receptov. Tento perník z pohánkovej múky, osladený trstinovým cukrom a ďatlovým sirupom. Chuťovo bol vynikajúci.

The pre-Chrismas time is a great time for baking and what is better than sweet christmas pumpernickel with chocolate? I´m working in the store with organic and health food, so I´m trying to create healthier versions of classic recipes. This pumpenickel was from buckwheat flour, sweetened with cane sugar and date syrup. Was so good!

Santa chodil tento rok skôr a priniesol mi zopár drobností z londýnskeho Shabby Chic Couture obchodíku.

Santa came sooner this year and brought me some beautiful treasures from the London SCC store.

  
Myslím, že všetko ešte prejde drobnou úpravou, až bude zase viac času.

Prajem vám krásne dni a ďakujem za komentáre k predošlému príspevku.


I think, it´s not a finall version and I will make some changes, when I will have more time.

Wish you a wonderful days and thank you for comments to my last post.

Michaela

8 komentárov:

 1. Tak Misko myslim ze tady není uz co dodavat..je me to uz hloupe jak se porad opakuji a veskere me obdivy k tvému citu pro shabby ti vyslovuji aktualne na IG...ale presto.Pokud bych si mela od nekoho brat inspiraci tak to bude z knih RA..nikoli fotografii..ty jsou často propagačního razu coz je u obchodníka pochopitelne a urcite pak od tebe..tve fotky jsou fakt prenadherne .Kez by takových lidicek bylo u nas vice...které se jen neopici a jedou podle sebe..s citem a vkusem...ale zel bohu...s tim se snad uz zrejme clovek musí narodit.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To je ale príjemná atmosféra!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. PROSTE KRÁSA ako inak a perníček musel byť vynikajúci , ozdôbky sú prekrásne ako všetko u Teba ( u Vás) krásny dníček ešte raz želám MArianna

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Everything is beautiful for Christmas in your home. I love your tree sprayed with white snow. I used to work at the health food store too. I have a Bachelor of Arts University degree in Foods and Nutrition. Someday I hope to write a cookbook.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tvoje fotky vždy potešia oko aj dušu :) A sprej na stromčeku je trefa, páči sa mi to takto, nie je to nič tuctové. Pekný večer ti prajem :)
  m.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. danke für die tollen inspirationen, eine schöne woche wünscht angie

  OdpovedaťOdstrániť
 7. You have such a magical way with creating your vignettes, Michaela. So soft. So pretty. So shabby chic perfection! You are such a huge inspiration to me!

  xoxo laurie

  OdpovedaťOdstrániť
 8. wow where did the white brush tree come from I love it !
  looks beautiful....ox lorraine thank you

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za Váš milý komentár! / Thank you for all your kind comments!

01 09 10