26 októbra, 2017

VELVET PUMPKINS

Priznám sa, že jeseň nepatrí medzi moje obľúbené ročné obdobia. Pochmúrna, šedivá a studená... Slnečné hrejivé dni sú pre mňa vykúpením, len škoda, že vždy trvajú tak krátko. Ale ani nepríjemnosti počasia ma neodrádzajú od sezónneho dekorovania. Po tom, ako som minulý rok obliekla halloweenske tekvice do pastelových farieb, tento rok som siahla po krásnych zamatových, po ktorých som pokukovala už od leta v eshope našej skvelej blogerky AndrejkyReve de vivre.

Tieto elegantné tekvičky som si objednala v rôznych farbách a veľkostiach. Vytešujem sa z nich v našom bratislavskom byte a už aj v našom domčeku. 

Nebudem klamať, že sa už teším, ako preletí obdobie tekvíc a začne obdobie adventu. Pevne verím, že v tom čase naše interiérové úpravy v domčeku už budú finišovať a Vianoce si užijeme v dokonalej pohode a atmosfére.

Honestly, autumn isn´t my favorite season. It´s so bleak, grey and cold... Sunny warm days are deliverance for me, but they are so rare. Annoyance of wheater can´t stop me to enjoy season decorations. Last year I paint pumpkins with pastels and this year I order wonderful velvet pumpkins. 

These posh pumpkins I ordered in different colors and sizes. I love them so much - part in our flatlet and part in our country house, too. 

I don´t want to lie, that I´m more excited about Christmas season. I hope, that in december we will finish with interior modifications. I´m dreaming about perfect cozy and peaceful Christmas.

Naše minuloročné tekvice:

A tie tohtoročné: Na záver, jedna na želanie. Priateľ si prial niečo tradičné. Tak som sa pokúsila vyrezať tekvicu do mačacej podoby, našemu Princátku Ferkovi sa očividne páčila: 6 komentárov:

 1. Kedysi som ju mala rada... dnes až tak nie. Tekvice sú krásne ♥ A.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa najviac teším na leto, keď začnú ožívať kvietky a stromy. Cez víkend sme vysadili k pergole popínavé ruže a niekoľko ďalších druhov, tak sa na ne veľmi teším 😍🙂

   Odstrániť
 2. Andrejkine tekvičky už roky obdivujem, ale aj tie tvoje sú pekné, také nežné...momentálne nerobím žiadne dekorovanie domácnosti, lebo pri mojom malom vnúčikovi by nič neprežilo.
  m.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja už som tiež o nich snila nejaký ten čas, kým som sa k nim odhodlala. Aj mi ušli farby, ktoré som mala vytipované, nuž moja chyba 🙂 Ja si to dekorovanie užívam, aj keď zatiaľ nemáme nič v pláne, je mi jasné,že príde deň, keď všetky dostupné miesta, ako sú stoly napríklad, budú musieť zostať prázdne 😂 Aj keď už pri troch kocuroch som nútená si veľmi dobre premyslieť čo a kam.

   Odstrániť
 3. Tekvice sa mi zdali povedome, uz viem preco - lebo ich poznam z uvedenho e-shopu. Ale vase minulorocne su vynimocne - take som este nikde nevidela.
  Mne sa obdobie tekvic akosi vyhyba - dieta je este male. Doma ich mame len v jesennom kosiku spolu s vresom a prutenymi drobnostami.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Slávka, maľovanie tekvíc som plánovala i tento rok, ale akosi som to nestihla. Až vaše dieťatko vyrastie, určite si vás tekvicové obdobie odchytí. Aj ja si pamätám, ako sme počas môjho detstva vyrezávali tekvice zo záhrady. Vres je krásny jesenný kvietok, my ho nemôžeme mať, naši kocúri by ho s radosťou obhrýzali 🙂

   Odstrániť

Ďakujem za Váš milý komentár! / Thank you for all your kind comments!

01 09 10